1.BFK Frýdlant nad Ostravicí FC Bílovec FC Vratimov FK Bospor Bohumín  FK Kofola Krnov FK Nový Jičín FK Petřvald FK SK Polanka n/O. MFK Havířov MFK Vítkovice SC Pustá Polom  SK BESKYD Frenštát p.R. Slezský FC Opava B TJ Břidličná  TJ Řepiště
17.10.2024
Žáci U15 Žáci U13 Autor: Tomáš Lašák. Foto: Kamil Furik

Starší žáci ovládli okresní derby! Rýmařov – Bruntál 6:1

Družstvo starších žáků, vedené trenérem Luďkem Šimkem, zvítězilo ve středeční dohrávce nad Slavojem Bruntál vysoko 6:1. Hosté sice vedli, ale rýmařovští postupně duel zcela převrátili na svoji stranu. Ve druhém středečním utkání mladší žáci na Slavoj nestačili a prohráli 2:4.

U15

Patnáctka v okresním derby brzy prohrávala, když v 5. minutě udeřil Prchlík. Ale už ve 13. minutě bylo srovnáno po gólu Luďka Šimka a první poločas byl nakonec nerozhodný 1:1. Šimko udeřil dvakrát po změně stran a po jeho trefách vedla Jiskra v 53. minutě nad Bruntálem 3:1. Svěřenci trenéra Šimka nakonec vstřelili ještě tři další branky, dvakrát se prosadil Robert Casciani, jednou Tadeáš Podubecký. Vítězstvím 6:1 se starší žáci vyhoupli na 2. místo krajského přeboru, na vedoucí Krnov ztrácí dva body.

SK Jiskra Rýmařov U15 – MFK Slavoj Bruntál U15 6:1 (1:1)

Branky: 13., 48. a 53. Šimko, 62. a 79. Casciani, 69. Podubecký – 5. Prchlík.

Rozhodčí: Barčík – Mikulčák, Orság. ŽK: Casciani – Konečný, Višňa. Diváků: 22.

Jiskra: V. Strnadel – Moises, Tkadleček, Vaštík, R. Strnadel, Cicko, Casciani, Šimko, Kastner, Pospíšil, Tichý. Střídali: Podubecký, Mach, Antala, Vašíček, Bršťák. Trenér: Luděk Šimko.

U13

Na vítězství starších žáků nenavázala ve středečním utkání kategorie U13. Ta se Slavojem po první půli prohrávala po dvou trefách Buršíka 0:2. Ozorovský krátce po změně stran přidal třetí branku Bruntálu. Teprve poté se do střelecké listiny zapsal hráč Jiskry, v 56. minutě snížil Jan Tomčo. Krátce před koncem zápasu Havránek opět náskok Slavoje navýšil, gól Jana Suchánka z 69. minuty už přinesl pouze snížení. Jiskra U13 prohrála s Bruntálem 2:4.

SK Jiskra Rýmařov U13 – MFK Slavoj Bruntál U13 2:4 (0:2)

Branky: 56. Tomčo, 69. Suchánek – 9. a 17. Buršík, 38. Ozorovský, 68. Havránek.

Rozhodčí: Barčík. ŽK: Ozorovský. Diváků: 6.

Jiskra: Furiš – Š. Cetkovský, Fanc, Jano, Suchánek, Konrád, Fidler, Köhler, Jurdič, Tomčo, Bršťák. Střídali. Venclík, T. Cetkovský. Trenér: Aleš Podubecký.