SK BESKYD Frenštát p.R..

Slezský FC Opava B

12. kolo, So 19.10 14:30

Furik: Dobrá generálka proti Břidličné. O postup nám tolik nešlo

Rýmařovští fotbalisté zvítězili v sobotu v Břidličné 2:1. Derby se hrálo tentokrát v rámci 2. předkola MOL Cupu. Jiskra si tak zajistila postup do další fáze pohárové soutěže. Trenér Furik ale po utkání přiznal, že utkání bral spíše jako vyvrcholení letní přípravy. Už v příštím týdnu Jiskra zahájí dlouhodobou soutěž zápasem proti Polance nad Odrou (sobota 3. srpna od 16:30)

V Břidličné jsme vyhráli 2:1. Byl to ale zápas dvou rozdílných poločasů, jak hodnotíte ten první?

První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Dali jsme rychlý gól, což tomu napomohlo. Důležité bylo, že jsme soupeře do ničeho nepustili. Dlouhou dobu neměla Břidličná žádnou akci. Drželi jsme míč, vytvořili jsme si převahu ve středové řadě, což bylo rozhodující. Záhy jsme přidali druhý gól. Byla tam ještě jedna veliká a pěkná situace, kdy si to kluci pouštěli. Mohlo to být 3:0 a zápas by byl v ještě větším poklidu. Za první polovinu nemám klukům co vytknout.

V té druhé Břidličná snížila a dostala se zpět do hry.

Byla v tom nezodpovědnost určitých hráčů. Nevím proč, ale přestali jsme hrát po pravé straně. Ta byla přitom v první půli výborná a hodně aktivní. Pak jsme pravou stranu vynechávali. Soupeř dal gól, což ho vždycky nakopne. Také jsme chtěli pošetřit některé hráče na start 4. ligy (dřívější divize – pozn. redakce) proti Polance, nešli jsme na krev. Začali jsme ztrácet míče, střed pole už se nám nedařilo tak držet, jako v té první půlce. A nebyli jsme ani tolik nebezpeční vpředu, neměli jsme už ani tolik střel. Byl tam ale jeden moment, kolem 80. minuty, kdy gólman Břidličné neudržel míč, ten mu vypadl a mohl z toho být gól.

Čím to, že někteří hráči nenavázali po změně stran na výkon z první půle?

My jsme tempo udrželi u střídačky. V první půli to nešlo tolik vidět, v té druhé ale ano. Když člověk nemá tlak na hráče, tak nejsou tolik zodpovědní, jak bychom si představovali.“

V dalším kole poháru nás patrně čeká soupeř z vyšší soutěže. Co na tohle říkáte?

Zatím nevíme proti komu budeme hrát. My jsme zápas proti Břidličné brali spíše jako přípravu, generálku na soutěž. Postup byl až na druhém místě. Zápas nám něco ukázalo, hlavně při skládání defenzivy. Vyzkoušeli jsme si nové rozestavení, což bylo dobré. Jako příprava to byl velice kvalitní a dobrý zápas. Důležitá totiž pro obě mužstva je až ligová soutěž.