SK BESKYD Frenštát p.R..

Slezský FC Opava B

12. kolo, So 19.10 14:30

Jiskra ovládla derby a postoupila v poháru! Břidličná – Rýmařov 1:2

V sobotu odpoledne se konalo prestižní utkání, v němž rýmařovští fotbalisté hráli na půdě nedalekého rivala. V Břidličné se po gólech Kolíska a Hleby dostali v první půli do dvoubrankového vedení. Po změně stran domácí sice snížili, o vítězství už ale svěřence trenéra Furika nepřipravili. Jiskra tak díky výhře 2:1 postoupila do 1. kola MOL Cupu.

Už ve druhé minutě rýmařovská výprava v Břidličné vedla. Lukáš Kundrátek z rohu odcentroval na hlavu Kolíska, který mířil přesně. O pár momentů později se síť za Telíškem rozvlnila podruhé. Gól Hleby ale pro ofsajd neplatil. Do slibné šance se dostával i aktivní Tihelka, jehož ránu vracející se obránce Břidličné zblokoval.

Ve 21. minutě Jiskra udeřila podruhé. Domácí sice odvrátili centr z přímého kopu, míč se ale dostal k Hlebovi, který zpracoval a zvýšil na 2:0.

Potřetí mohla Jiskra udeřit o pár minut později. Lukáš Kundrátek táhl z protiútok po pravé straně, předal před bránu, kde Marek míč pustil za sebe, Tihelka ho ale nedokázal dostat do sítě. Po první půli Rýmařov vedl v Břidličné 2:0.

Po změně stran domácí zvýšili aktivitu a začali hrozit. Schwarz poslal prudkou přihrávku před bránu, po míči se natahoval Veselý, ale nedosáhl na něj. V 51. minutě pak Veselý zkoušel Pitrona obstřelit, pěknou ránu však zblokoval dobře postavený Kolísek.

Vzápětí Břidličná snížila. Dydowicz si navedl míč na střelu, zamířil do šibenice a Pitron se natahoval marně – Jiskra vedla už jen o gól.

Hra byla následně neurovnaná, vkrádalo se do ní hodně nepřesností, na hřišti se spíše bojovalo. Břidličná se sice snažila využít snižující branky, ale do dalších šancí se nedostávala. Před Pitronem perfektně čistili prostor Kamil Kocúr s Kolískem.

Jiskra poprvé ve druhé půli zahrozila až v 77. minutě, kdy po centru Jana Kocúra hlavičkoval Navrátil přímo do náručí Telíška.

Běžela 83. minuta, kdy tvrdou střelu Patrika Kundrátka musel Telíšek krotit, míč mu ale vypadl z rukavic, Navrátil ho poslal před bránu, kde ho Němec nedokázal dopravit do zcela odkryté brány.

Další branka už nepadla a tak Jiskra v prvním derby v této sezóně porazila Břidličnou 2:1, díky čemuž postoupila do další fáze MOL Cupu. Na jméno soupeře si prozatím musí svěřenci trenéra Furika počkat. S Břidličnou se znovu utkají v polovině září, kdy ji budou hostit v mistrovském utkání doma v Rýmařově.

Příští týden odstartují svoji skupinu 4. Moravskoslezské ligy (dřívější Divize F) domácím zápasem proti Polance nad Odrou. V Rýmařově se bude hrát v sobotu 3. srpna od 16:30.

TJ Břidličná – SK Jiskra Rýmařov 1:2 (0:2)

Branky: 52 – Dydowicz – 2. Kolísek, 21. Hleba

Rozhodčí: Ehrenberger – Slabý, Brázdil. ŽK: Schwarz, Zifčák – D. Furik, P. Kundrátek. Diváků: 405.

Břidličná: Telíšek – Galus, Vojtík (78. Koryťák), Češek – Schwarz (69. Adamovský), Dydowicz, Blažek (69. Kostera), Ježek (64. Curdák) – Žídek, Zifčák, Veselý. Trenér: Jaromír Lukášek.

Rýmařov: Pitron – L. Kundrátek, K. Kocúr, Kolísek, D. Furik (64. Zapletal) – P. Kundrátek, Palys – Tihelka (80. Němec), M. Furik (71. J. Kocúr), Hleba – Marek (64. Navrátil). Trenér: Milan Furik.