FK Třinec B

11. kolo, Ne 13.10 10:00

FK Třinec B

Dorostenci v neděli stoprocentní. Nový Jičín porazila U19 i U17

Vydařenou neděli za sebou mají dorostenci Jiskry Rýmařov. Hostili Nový Jičín a výhru si připsaly oba týmy. Svěřenci trenéra Kamila Furika urvali vítězství až v nastaveném čase. Sedmnáctka, vedená Františkem Pohankou, udeřila třikrát už v první půli a nakonec vyhrála 3:1.

Nejprve šli do akce týmy do 19 let. Rýmařovští dorostenci nevstoupili do zápasu proti Novému Jičínu ideálně. Hosté se mohli dostat do vedení hned z prvního protiútoku, ale střela šla těsně vedle tyčky. Postupem času se na kopačky domácích dostávala potřebná jistota. V 21. minutě zápasu šli rýmařovští do vedení, když se po souhře Hrnčíře s Eathnem Pospíšilem dostal míč k Furikovi, který byl zcela volný před bránou, kde pohodlně zakončil – 1:0 pro Jiskru.

Vedení mohl navýšit o pár minut později Marek, kterého po špatné rozehrávce vybídl Furik, ale gólman jeho střelu zlikvidoval. Pověstné „nedáš – dostaneš“ se projevilo ve 38. minutě, kdy se k odraženému míči dostal Vahalík, který tvrdou ranou srovnal. Do kabin se tedy odešlo za nerozhodného stavu.

Jiskra byla po změně stran aktivnější, ale opět zahazovala šance. Střelu Furika z 60. minuty zlikvidoval brankář Nového Jičína, o pár minut později pálil z dobré šance Marek nad. Na hřišti se začalo bojovat o každý centimetr hřiště, soupeři si nic nedarovali. V závěru se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu. V 86. minutě mohl druhý gól Jiskry vstřelit Marek, ale ani tentokrát nebyl přesný. Na druhé straně se musel činit i Přecechtěl, aby eliminoval šance soupeře.

Rozhodnutí tak přišlo až v první minutě nastavení, kdy Marek využil nedůrazu novojičínské obrany a s pomocí teče hostujícího hráče se mu podařilo přelobovat gólmana.

Jiskra se díky výhře 2:1 bodově dotáhla na Kroměříž, která bude posledním soupeřem svěřenců trenéra Furika. Hrát se bude na hřišti v Rýmařově už ve čtvrtek 13. června od 15 hodin.

Hodnocení trenéra Kamila Furika:

Do utkání jsme vstoupili špatně. Prvních 15 minut jsme se na hřišti spíše hledali. Trochu nás nakopla úvodní branka a je škoda, že jsme pak nedali další šance, které jsme následně měli. Soupeř vyrovnal pěknou střelou z dálky, čímž jsme ho nechali zase nadechnout. Klukům touha po vítězství nechyběla, ale postrádali jsme potřebnou lehkost a kreativitu. Jsem za kluky rád, že to tam nakonec v závěru spadlo. Mrzí mě však tři vynucená střídání a pevně věřím, že se kluci dají co nejdříve do kupy.

SK Jiskra Rýmařov U19 – FK Nový Jičín U19 2:1 (1:1)

Branky: 21. Furik, 90.+1 Marek – 38. Vahalík.

Rozhodčí: Čampišová – Zapletal, Rosskohl. ŽK: Černohorský, M. Pospíšil, Marek – Rajskup, Palacký, Mička. Diváků: 60.

Jiskra U19: Přecechtěl – Černohorský, Křenek (30. M. Pospíšil, 71. Gorčík), Zapletal, Hrnčíř – Novotný (46. Polách), E. Pospíšil, Mihál, Koryťák – Furik (84. Filipčík), Marek. Trenér: Kamil Furik.

Výhry se konečně dočkala i sedmnáctka Jiskry. Svěřenci trenéra Františka Pohanky se do vedení dostali v 11. minutě, kdy si míč převzal Filipčík, zbavil se obránce a z úhlu ranou na vzdálenější tyč prostřelil gólmana hostů.

V 25. minutě vedla Jiskra už o dvě branky. Po další Filipčíkově akci sklepl míč do brány Semančík. Třetí branku přidal z penalty, kterou sám vybojoval, Mucha. Čtvrtou branku mohl vzápětí přidat Filipčík, ale neproměnil, Nový Jičín tak do pauzy ještě snížil.

Po změně stran dorostenci Jiskry zahodili další brankové příležitosti, třikrát trefili brankovou konstrukci, ale míč do brány už se jim dotlačit nepodařilo. A protože své šance neproměnil ani Nový Jičín, zvítězil Rýmařov 3:1!

Hodnocení trenéra Františka Pohanky:

Výhra je pozitivní, ale nějaké výtky mám pořád. Za stavu 3:0 jsme neproměnili další šance, Filipčík šel sám na bránu a nedal. Mohlo to být 4:0 a bylo by vymalováno. Ale nedal a místo toho jsme dostali gól do šatny. Ve druhé půli šel náš výkon dolů, už to nebylo tak dobré, jako v té první. Opět jsme neproměnili šance, konkrétně Mucha s Filipčíkem. Soupeř vycítil, že má šanci na srovnání, takže nás začal tlačit. Měl nějaké závary, my jsme jednou měli i štěstí. Nakonec jsme to dohráli.

Musím také podotknout, že jsme třikrát trefili tyč. Dvakrát Šimon Tomčík a jednou Honza Friedrich. Takže jsme měli i kousek smůly. Kdyby to tam padlo, rozhodli bychom dříve a měli větší klid v koncovce zápasu.

SK Jiskra Rýmařov U17 – FK Nový Jičín U17 3:1 (3:1)

Branky: 11. Filipčík, 25. Semančík, 43. Mucha (pen.) – 45. Huňka.

Rozhodčí: Zapletal – Čampišová, Rosskohl. ŽK: Konečný, Pospěch. Diváků: 45.

Jiskra U17: Šuba – Brenkus (82. György), Mušálek, Maceček, Birchall, Mucha, Friedrich, Filipčík (90.+1 Mihál), Semančík (70. Hartmann), Novosad, Tomčík. Trenér: František Pohanka.