FK Staříč

FC Kopřivnice

11. kolo, Ne 13.10 10:00

Starší žáci zlomili opavské prokletí! Slavii zdolali 5:3

Žákovské týmy Jiskry v neděli hostily výběry Slavie Opava. Patnáctka dokázala zápas proti Slezanům, v němž se vedení přelévalo ze strany na stranu, dovést do vítězného konce a vyhrála 5:3. Naopak mladším žákům se utkání vůbec nepovedlo a prohráli 1:8.

Na úvodní gól zápasu starších žáků se čekalo do 27. minuty, kdo Slavii poslal do vedení Malík. Jiskra ale bleskově otočila a už ve 30. minutě vedla 2:1 díky gólům Matouška a Kastnera. Po změně stran převzala iniciativu na chvíli Opava, branky Režnárka a Doležího se znovu dostala v Rýmařově do vedení. Závěrečnou fázi přestřelky ale měli pevně v rukou rýmařovští žáci. Do střelecké listiny se postupně zapsal dvakrát Přecechtěl a ještě jednou Kastner. Jiskra porazila Slavii Opava 5:3.

Hodnocení trenéra Radima Přecechtěla:

Dnešní zápas byl pro mě i pro hráče hodně motivační, protože Slavii Opava jsme zatím v kategorii U15 ještě neporazili. Dnes se to konečně podařilo. Nebylo to jednoduché, kluci se hodně nadřeli, ale za svoje nasazení si odnáší cenné vítězství. Po prvních našich šancích jsme jako první inkasovali po pěkné individuální akci soupeře. Pak ale vyrovnal Mirek Matoušek a před koncem prvního poločasu se krásně trefil náš nejmladší hráč Kuba Kastner. Hned zkraje 2. poločasu po zbytečných dvou chybách jsme prohrávali 2:3, což pro kluky byl trochu šok. Změnili jsme rozestavení, vysunuli Radima Přecechtěla do útoku k Mirkovi Matouškovi. Tahle změna přinesla kýžený efekt a náš kapitán dvěma góly otočil na 4:3. V závěru zápasu dal krásnou trefou na konečných 5:3 Kuba Kastner. Svůj gól také náležitě oslavil. Byl to zápas se vším, co k fotbalu patří.“

SK Jiskra Rýmařov U15 – FK Slavia Opava U15 5:3 (2:1)

Branky: 30. a 70. Kastner, 59. a 63. Přecechtěl, 29. Matoušek – 27. Malík, 40. Režnárek, 52. Doleží.

Rozhodčí: Yeghizaryan. ŽK: Pospíšil, Kastner – Gola, Režnárek, Malík. Diváků: 30.

Jiskra: Všetička – Vavřička, Zifčák, R. Strnadel, Pospíšil, Šimko, Přecechtěl, Casciani, Krystalovič, Matoušek, Tomčo, V. Strnadel, Kastner, Tkadleček, Zítka. Trenér: Radim Přecechtěl.

Mladším žákům se utkání proti opavské Slavii vůbec nepovedlo. Po první půli prohrávali 0:2, skóre navyšovali i po změně stran. Ve 49. minutě se prosadil Tomčo, který snížil na 1:4, do konce zápasu se ale trefovali už pouze hosté. Jiskra U13 nakonec prohrála se Slavií 1:8.

Hodnocení trenéra Aleše Podubeckého

Zápas proti Slavii Opava se nám vůbec nepovedl. V prvním poločase byla hra ještě vyrovnaná. Dařilo se nám hrát a kombinovat, střelecké štěstí nám ale nepřálo. Opava se prosadila dvakrát a vedla. Po změně stran jsme začali doplácet na naše chyby, soupeř je začal využívat a začal nás za ně tresta. Průběh druhého poločasu podle toho také vypadal, Slavia trestala téměř každou naši chybu. Nám se podařilo dát pouze jeden gól, střelecké štětí dnes nebylo na našich kopačkách.

SK Jiskra Rýmařov U13 – FK Slavia Opava U13 1:8 (0:2)

Branky: 49. Tomčo – 10., 53. a 57. Hypš, 33. a 46. Hrbáč, 16. Kocian, 48. Grajciar, 59. Chmel.

Rozhodčí: Yeghizaryan. ŽK: bez karet. Diváků: 45.

Jiskra: Bráblík – Sedláček, Marček, Podubecký, Antala, Fidler, Suchánek, Bršťák, Tomčo, Vašíček. Trenér: Aleš Podubecký.