FC Vratimov

14. kolo, So 02.11 14:00

FC Vratimov

Plný bodový zisk z Bohumína

Bohumín - Plný bodový zisk si přivezli fotbalisté Rýmařova i ze druhého letošního utkání krajského přeboru v neděli 18.8. ze hřiště Bohumína, kde hlavně v prvním poločase předvedli velmi dobrý výkon.

Jiskra cestovala na hřiště Bohumína s ambicemi a v prvním poločase je také dokázala naplňovat. Hostující fotbalisté se na hrací ploše lépe pohybovali a měli navrch technicky i kombinačně. Rýmařovští hráli aktivně a hned v úvodu ohrozili branku domácích Šupák a Barcal. Bohumín se snažil kontrovat, ale do šancí se nedostával.

V 18. minutě se hosté poprvé radovali. Po autovém vhazování hostů propadl míč ve velkém vápně domácích až k Šupákovi, který jej pohotově poslal za záda domácího brankáře. Bohumín nenacházel na inkasovaný gól odpověď a dále měli více ze hry fotbalisté Jiskry. Ve 23. minutě to potvrdili druhým gólem. Míč vybojoval ve skluzu Jiří Furik, naservíroval jej před branku Bohumína Doleželovi, který se nemýlil.

Dvoubrankové vedení Jiskru uklidnilo. Hosté měli hru pod kontrolou a do přestávky měli další možnosti. Občas zahrozil také domácí tým, ale na stavu 2:0 ve prospěch Rýmařova se do přestávky nic neměnilo.

S cílem kontrolovat vývoj utkání nastoupili Rýmařovští do druhé poloviny zápasu. Ve 47. minutě si ale hosté situaci zbytečně zkomplikovali. Slabou chvilku si vybral hostující brankář, který ve vlastní šestnáctce naservíroval míč soupeři jako na talíři a Bohumín se vrátil do utkání. Zápas se zdramatizoval a domácí cítili šanci na vyrovnání. Hráči Jiskry pokračovali v zodpovědném, taktickém výkonu a velkou snahu domácího soupeře dokázali eliminovat.

Naopak to byli znovu hosté, kteří si vypracovali možnosti ke vstřelení branek. S blížícím se koncem narůstala i touha Bohumína po vyrovnání. Rýmařovští fotbalisté je ale do žádné brankové příležitostí nepustili a těsné vedení 2:1 zaslouženě uhájili až do konce, po kterém zůstávají stoprocentní.

„Myslím, že naše výhra je zasloužená. V prvním poločase jsme byli lepší a měli i další šance na navýšení skóre. Ve druhém jsme v úvodu zbytečně chybovali a dostali domácí do hry. Naštestí jsme ale odvedli zodpovědný výkon a další možnost jsme soupeři nedali," řekl po utkání kouč Jiskry Milan Furik.

V dalším utkání přivítá Jiskra v sobotu od 17.00 hodin na svém hřišti také zatím stoprocentní Vendryni.